Náš příběh

PROTOCYCLES jsme začali ve dvou. Tak to bývá, ale rosteme, což chceme a momentálně jsme v pěti lidech, kteří se starají o web, o sklad, o rozesílání, o komunikaci s firmami-výrobci, o plánování, o reklamace, o sociály, atd.

Tento článek nemá snížit důležitost ani jednoho článku řetězu v Protocycles, ale má nahlédnout do minulosti na úplný začátek.

Zakladatelé jsou Petr Šťastný a Vít Kučera, kteří na sebe narazili na kolech kolem roku 2005 a protože kola sbližují, zkamarádili se.

Petr se od malička věnoval trialu a Vít se k MTB dostal vážněji po vojně někdy v polovině devadesátých, kdy relativně dostupná kvalita “CrMo-SLX-rohy na řidítka”, byla alternativou k nedostupným “dural-XTR-rohy na řidítka” kolům. 

Další formování přišlo během éry VHS kazet  Kranked a Disorder, která spustila mnoho příběhů “nového” ježdění a stevění, která s sebou donesla i svěží výbavu (nebo spíš poptávku po výbavě). Velký kluci na velkých kolech ve velkých chráničích na velkých skocích.

Byly jim sympatické podobné značky, které se tu dost dobře nedaly sehnat a také díky tomu brzy zjistili, že by oba rádi kolem kol dělali i něco víc než spolu jen jezdili. Psal se rok 2013 a Protocycles byl založen.


V Protocycles se staráme o značky, které sami máme rádi. První byla britská cyklokosmetika Juice Lubes a tehdy ještě aktuální kola Turner. 

Nyní u nás najdete Juice Lubes, Pivot, Devinci, Chromag, 9point8, OneUp, Praxis, AMS nebo Thomson a Connex.

Mimochodem – nový web – rok 2020. Jedná se asi už o čtvrtý re-design, ale zároveň ho vnímáme jako nejzásadnější. Poprvé nám nešlo jen o předělání eshopu, který to už potřeboval jako prase drbání, ale zároveň o vytvoření jakéhosi “přesahu”. Budeme rádi, když se vám u nás na webu bude líbit.

Vítejte v Protocycles.